İhsangazi İlçemiz Çatalyazı Köyünde Organik Siyez Buğdayı Yetiştiriciliği Projesi Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı.
 
İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve İhsangazi İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'nün birlikte düzenlemiş olduğu "Çatalyazı Köyü ve Çevresinde Organik Siyez Buğdayı Yetiştiriciliği Projesi" konulu bilgilendirme toplantısı 02 Aralık 2016 tarihinde İhsangazi İlçemiz Çatalyazı Köyünde gerçekleştirildi.
Toplantıya İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürlüğü Personellerinden Ziraat Mühendisi Şaban Han, İhsangazi İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Engin BIYIKLI ve İhsangazi İlçe Müdürlüğü personellerinden Ziraat Mühendisi Hamdi YALÇIN katıldı.
 
            Toplantıda Çatalyazı Köyünde Siyez Buğdayı tarımı yapan üreticilerimize Organik Siyez Buğdayı Yetiştiriciliği Projesi ve organik tarım hakkında bilgiler verildi. Toplantıda Çatalyazı Köyü Siyez Buğdayı Üreticileri; Organik Siyez Buğdayı yetiştiriciliğine istekli olduklarını,  siyez buğdayı tarlalarına zaten kendilerinin sunni gübre atmadıklarını ve  proje onaylandığı taktirde kendilerine organik tarım için ne denilirse onları uygulayacaklarını ayrıca kendilerinin 2017 yılı üretim sezonunda organik siyez buğdayı üretimine geçebileceklerini ifade ettiler.
            Toplantı iyi dilek ve temennilerle sonlandırıldı. 02.12.2016