Kaymakamımız Sayın Ömer Faruk CAPOLAT'ın 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı.

Aziz Milletimizin, kendisini yok etmek isteyen işgalci güçlere karşı büyük bir kahramanlık ve fedakarlık örneği göstererek 30 Ağustos 1922 tarihinde elde ettiği büyük zaferin 96. yıldönümünü kutlamanın büyük gururunu ve onurunu yaşıyoruz.

30 Ağustos Zaferi, Türk Milletinin en zor şartlarda bile tüm güçlükleri aşarak bağımsızlığını koruyabileceğinin, kutsal vatan toprağını düşman ayakları altında ezdirmeyeceğinin en güzel örneklerinden birisidir. Dönemin en güçlü düşman ordularının dört bir cepheden amansızca saldırdığı bu mücadelede isimsiz kahramanlar, tüm millet, yekvücut halinde Mehmetçik olmuş, mukaddes değerleri uğruna göğsünü siper etmiştir.

Bugün de milletimiz, birliğine, beraberliğine ve kardeşliğine kast eden hain saldırılara ve terör eylemlerine karşı birliğini ve beraberliğini sürdürecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle, tüm vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutluyor; başta Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, İstiklal Mücadelemizin bütün kahramanlarını ve aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyor, kıymetli gazilerimize sağlıklı, huzurlu ve uzun ömürler diliyorum."