Sayın Kaymakamımız Muhammed ÖZTAŞ LEADER Tedbiri Farkındalık Oluşturma toplantısına katıldı.
Ülkemizde İlimiz Kastamonu’nun da içinde yer aldığı 10 ilde uygulanan Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen IPARD II Programı kapsamında Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yürütülen "LEADER Tedbiri Farkındalık Oluşturma ve Yerel Halkı Harekete Geçirme Teknik Destek Projesi"nin Yerel Eylem Grubu Bilgilendirme Toplantısı İlçemiz Kaymakamlık Toplantı Salonunda yapıldı. 
Toplantıya İlçe Kaymakamımız Sayın Muhammed ÖZTAŞ, Kastamonu TKDK İl koordinatörü Ahmet KUYULU, Taşköprü Belediye Başkan Yardımcısı Ceyhun ÇORBACI, Taşköprü Tarım ve Orman Müdürü Mesut ŞALLI, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Engin BIYIKLI, İhsangazi Ziraat Odası Başkanı Hakkı CİĞERCİ, İlçemiz AK Parti İl Genel Meclisi Üyesi Necmi ALADAĞ, İlçemiz MHP İl Genel Meclisi Üyesi İlhan BOZAHMETOĞLU, teknik personeller ve Köy Muhtarlarımız katıldılar. 
Toplantının açılışında İlçe Kaymakamımız Muhammed ÖZTAŞ ; Bu Proje ile sorunların masa başında tespit ve çözümünden ziyade yerel aktörlerin kalkınma sürecine dahil olması ilçemiz kırsal alanlarının sorunlarının çözümünde katkı sağlayacağı kanaatinde olduğunu belirtti. 
Taşköprü Belediye Başkan Yardımcısı Ceyhun ÇORBACI da katılımcıları Yerel Eylem Grubu çalışmaları hakkında bilgilendirdi. 
Kastamonu TKDK İl koordinatörü Ahmet KUYULU da yapmış olduğu konuşmasında TKDK Projeleri hakkında genel bilgilendirme yaptıktan sonra LEADER Tedbiri Farkındalık Oluşturma ve Yerel Halkı Harekete Geçirme Teknik Destek Projesi hakkında detaylı bilgilendirme yaptı. 
Yapılan toplantıda İhsangazi İlçemiz kırsal alanlarında yaşayan çiftçiler ve aileleri için yaşam kalitesinin artırılması konusunda LEADER Tedbiri Farkındalık Oluşturma ve Yerel Halkı Harekete Geçirme Teknik Destek Projesi kapsamında ihtiyaçlar doğrultusunda yapılabilecek projeler hakkında bilgi alış verişi yapıldı.