İçişleri Bakanlığı, İller İdaresi Genel Müdürlüğünün genelgesi gereğince, Valimiz Sayın Yaşar KARADENİZ Başkanlığında Araç ilçesinde İhsangazi ve Araç ilçeleri köy ve mahalle muhtarlarıyla buluşma toplantısı gerçekleştirildi.
 
Muhtarlar toplantıda; sorun, talep ve şikayetlerini direkt olarak Vali Karadeniz’e diğer ilgili il müdürlerine iletme fırsatı buldu.
 
Vali Karadeniz’in  Başkanlığında  düzenlenen  toplantıya, Araç Kaymakamı Mustafa GÖRMÜŞ, İhsangazi Kaymakamı Ömer Faruk CANPOLAT, Araç Belediye Başkanı Mustafa AYANOĞLU, İhsangazi Belediye Başkanı Zühtü DANACI   ile İl ve İlçe kurum ve daire amirleri ile köy ve mahalle muhtarları katıldı.
 
Valimiz Sayın Yaşar KARADENİZ toplantı açılışında ; “Tüm kamu kuruluşları, kamu görevlileri kendi görev alanlarında, yerel yönetimlerimiz yine aynı şekilde kendi alanlarında belirli hizmetleri vermekteler ve iyi niyetle de bir şeyleri yapmaya çalışıyorlar. Ancak bu yaptığımız hizmetin sonuca ne kadar etkili ve karşımızdaki insanların problemlerine ne kadar çare olacak şekilde yapılıp yapılmadığını  anlamak,  o hizmetlerden faydalanan kişileri dinlemekle mümkün olacaktır.
Bugün burada hazır bulunan İl  Müdürlerimiz,  köyünüzle, mahallenizle, okulunuzla ilgili toplumu ilgilendiren taleplerinize katkı sunacak çözümler üretilebileceklerdir diye düşünüyorum.” şeklinde konuştu.
 
Toplantıda, kanalizasyon ve yol yapımı, bozulan köy yollarının yapılması, ilçe makine parklarının geliştirilmesi-yenilenmesi, su sorunun giderilmesi, orman emvali taşıyan kamyonların denetimi, şebeke suyu taşıyan boruların değiştirilmesi, bozulan asfalt yolların yapılması, doktor 
talebi, şebeke suyunun iyileştirilmesi, olası bir yangın için su deposu yapılması, kapalı spor salonu ve stadyum yapılması  konularındaki talepler ilgili İl Müdürleri tarafından cevaplandırıldı.
 
Söz konusu talepler hakkında bilgi alışverişi ve çeşitli istişarelerde bulunulan toplantıda Vali Karadeniz tarafından belirtilen bazı konuların yerinde incelenmesi ve gereğinin yapılması hususunda yetkililere talimat verildi.