Kaymakamımız Sayın Ömer Faruk CANPOLAT’ın 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü mesajı:

“Çok kıymetli İhsangazili hemşehrilerim, aziz milletimizin yiğit fertleri;
Şanlı tarihimizin destansı dönüm noktalarından birisi olan 15 Temmuz Destanımızın seneyi devriyesine erişmiş olmanın gurur ve mutluluğunu yaşamaktayız. Hepimizin malumu olduğu üzere 15 Temmuz hain darbe girişimi, mazisi şanlı kahramanlık destanlarıyla dolu necip milletimizin gururu Türk Silahlı Kuvvetlerimizin içine sızmış bir grup hain tarafından gerçekleştirilmeye çalışılmış ve varoluşundan beri esaret altına girmemiş olan şanlı milletimizin feraseti, vatan sevgisi ve iman gücüyle püskürtülmüş hain bir girişim, bir terör saldırısıdır. Şerefli Türk askerinin üniforması altına saklanmış sinsi emelleri taşıyan hain bir güruh; milletimizin tankını, silahını, uçağını millete doğrultma cüretini göstermiş; milli iradenin tecelligâhı Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni hedef alacak kadar gözü dönmüş şekilde saldırmış; ancak necip milletimizin çağlar boyunca unutulmayacak tokadını yemiştir. Aziz milletimiz gösterdiği bu her türlü övgüye şayan dik duruşuyla, bütün dünyaya bağımsızlık, vatan sevgisi ve milli irada dersi vermiş; vatan sevdasının topla tüfekle sindirilemeyeceğini, asırlık bir çınar olan büyük devletini zorbalara, eşkıyalara, hainlere teslim etmeyeceğini bir kez daha haykırmıştır.

Kıymetli vatandaşlarım; 15 Temmuz bize göstermiştir ki, milletçe bizi ezelden beri bağımsızlığın timsali haline getiren ve ebediyete kadar da esaret yüzü görmememizi sağlayacak en önemli unsur birlik ve beraberliğimizdir. İstiklâl Şairimizin de belirttiği üzere: ‘Tefrika girmeden bir millete ona düşman giremez; toplu vurdukça yürekler onu top sindiremez.’ O şanlı gecede gösterdiğimiz gönül birliği, amaç birliği dünya durdukça bizi bu topraklarda dik tutacak ve geleceğimizi aydınlatacaktır.

Değerli hemşehrilerim; şahsım adına, sözlerin en güzelini, en anlamlısını o geceki asil duruşuyla söyleyen aziz milletimizin sözü karşısında söylenecek her sözün kifayetsiz kalacağını düşünerek sizlerin nezdinde necip milletimizin yiğit fertlerine bir kez daha şükranlarımı sunuyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, 15 Temmuz gecesinde olduğu gibi kutsal vatan toprağını mübarek kanlarıyla sulamış tüm şehitlerimize Cenabı Allah’tan rahmet; başımızın tacı şehit ailelerimiz ve kıymetli gazilerimize de sağlıklı, huzurlu, mutlu ömürler diliyorum.”
Ömer Faruk CANPOLAT
İhsangazi Kaymakamı